Październikowe spotkanie w oddziale leszczyńskim OSPS BHP

2019-10-28

Oddział leszczyński OSPS BHP w dniu 03 października 2019 r. wspólnie z oddziałem leszczyńskim Państwowej Inspekcji Pracy zorganizował konferencję dotyczącą głównie wypadków przy pracy w naszym regionie.

Po powitaniu zebranych przez kierownik oddziału PIP Panią Danutę Goździewicz Suchanek oraz prezesa oddziału OSPS BHP kol. Ryszarda Łubniewskiego inspektorzy PIP Panowie Szymon Andrzejczak i Tomasz Majewski omówili wypadkowość w regionie. W dalszej części spotkania pracownicy służby bhp przedstawili „dobre praktyki bhp” stosowane w zakładach pracy: MANN+HUMMEL FT POLAND z Gostynia – kol. Urszula Beszterda, CREATON POLSKA sp. z o. o. z Widziszewa – kol. Mariusz Meissner oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie – kol. Katarzyna Krupka. Natomiast nadinspektor pracy Pan Arkadiusz Jaraczewski przedstawił zmiany wprowadzone ostatnio do Kodeksu pracy. Ponadto z okazji „Dnia Służby BHP” uhonorowano wyróżniających się 6 członków naszego oddziału dyplomami za szczególne zaangażowanie i efektywną pracę zawodową na rzecz kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Wręczono także dwie legitymacje nowym członkom oddziału. W konferencji uczestniczyli pracownicy służby bhp i pracodawcy.